Grafik Tasarım

1990'dan beri belki binlerce tasarıma imza attı. Başarıyla sonuçlanan 2 büyük siyasi ve Unilever'in bir çok market kampanyasını hazırladı. Çeşitli bakanlık ve kurumların tasarım işlerini yaptı. Kendine ait Grafik Haber sitesinde yüzlerce grafik tasarım yarışmasına ev sahipliği yaptı. Özel ders ve seminerler de veriyor.

Neden merak edilir bilmem. Kimiyle kısa aşklar kimiyle uzun yılların birlikteliği...

Mehmet Güven'in çalıştığı kurumlardan referans amaçlı bir kaç örnek.

neler tasarlıyorum?

Ne yazık ki çoğu tasarım, müşterilerin ciddi baskı ve yönlendirmeleri yüzünden her zaman istendiği gibi sonuçlanmıyor.

 

İşte bu yüzden -çizgimi anlatabilmek adına- konu başlıklarına kendi oluşturduğum örnek marka olan "Markani" üzerinden yer vermeyi daha uygun gördüm.

kurumsal

kimlik

Çizgidir, duruştur, disiplindir. Yaklaşık 100 kalem içerir. Yeni ya da eski markanızın çizgisini belirlemek isterseniz ben hala buradayım.

kartvizit

tasarımı

İlk izlenimin ikinci bir şansı olmazmış. Binlerce tasarım var internet'te. Klas bir kartvizit isterseniz ben buradayım.

ajanda

takvim

Kurgu doğru yapılmışsa, belki de en mükemmel reklam aracıdır. Düşünsenize; Bir yıl önlerinde duracak bir materyal!

konsept

tasarım

Yeni bir ürün hatta bir hizmet sunacaksınız. Siz hazırlığınızı yaptınız da, peki hedef kitleniz bu ürünü tutacak mı bakalım. Bence önce bir bilenle görüşmek lazım.

eTicaret

sitesi

eTicaret'i düşünüyorsunuz. Sitenin ismi, duruşu, stok takip, ürün sergilenişleri, reklam stratejisi, geri dönüşlerin izlenmesi... İşi bilen bir partner kesin şart.

dosya

klasör

Her şey iyi güzel hoş. Peki kurumsal evraklarınızı nasıl bir şekilde sunmayı düşünüyorsunuz? İçi ne kadar etkili olsa da, önce ambalaj gelir.

faaliyet raporu

Umulur ki bereketli bir yılı bitirdiniz ve faaliyet raporu zamanı geldi. Tam bir gövde gösterisi. Tamam, rakamlar önemli. Peki ya dış faktörler!

dergi, gazete

tasarımı

Bir çok dergi çıkıyor. İlk sayılar süper sonra düşüş. Yemek konulu dergi çıkar, sonra içine lastik reklamı al ve "Niye düştü" de. Kurgular, yönetir, tasarlar ve hatta uygularım.

web

tasarım

İşyerinizeki bir müşteri ile tatsız bir durum yaşarsanız durumu toparlayabilirsiniz. İnternette bu şansınız %0. İster danışmanınız olayım ister tasarlayan ve takip eden.

infografik

tasarımı

Özellikle sosyal medya takipçilerinin ilgisini fazlasıyla çeken bir reklam yöntemi. Hele ki doğru yerlerde yayınlanırsa. Hazırlar ve binlerce noktaya ulaştırabilirim.

banner

tasarımı

Banner deyip geçiliyor. Pek fazla düşünen yok; "Hedef kitlem ne görmek istiyor" diye. Neyse ki bu noktada da sizinleyim. :)

ambalaj

tasarımı

Fazla söze gerek yok. Ürünü sattıran ambalajıdır. Özellikle belli bir ürün grubu için genel bir konsepti birlikte oluşturabiliriz. Kozmetik, gıda, giyim, tüketim vb.

ANA SAYFA